Mirka Koubková

keramika, módní doplňky, obrazy, grafika...

Mirka se nerada představuje
- tak jsme to museli udělat místo ní

Mirka Koubková, narozena Mělnická, po studiu umělecko-průmyslové školy v Jablonci nad Nisou pracovala jako návrhářka bižuterie v Jablonexu. Zkoušela celou řadu výtvarných technik, například kresbu, malbu, modelování, fotografii, práci se sklem, bižuterii, keramiku.

Mirka se provdala a později přestěhovala do Mladé Boleslavi. Tam se začala zabývat výchovou žáků k umění - nejdříve v Městském domě dětí, ale záhy nato v Lidové škole umění - dnes Základní umělecké škole. Kromě toho se snaží už několik desítek let (násobí se čtyřmi) objevit poetiku praní ponožek svých 3 synů + 1 manžela. Není jisté, jestli ji objevila, ale hledání obětavě neopustila.

Fotka Mirky a její maminky Jarky v kosmonoské Loretě Ve své výtvarné tvorbě Mirka experimentuje se škálou netradičních materiálů, její tvorbu určuje vztah k přírodě, nápaditost a skromnost. Nerada o svých dílech dlouze hovoří, nechává je samotné raději působit na diváky a jejich estetiku - ostatně posoudit na těchto stránkách můžete sami. Ráda se věnuje užitému umění, protože tyto předměty mají svou výstavní místnost každý den a působí na okolí i v neslavnostní okamžiky. Přesto je každý výtvor originál, často syntetizující svět kolem nás a mezi námi.

Mirka už vystavovala na několika místech. Předchozí výstava se konala v kosmonoské Loretě, předposlední na mladoboleslavském hradě. To už je ale řadu let, takže v roce 2024 Mirka uspořádala ještě výstavu v mladoboleslavském Templu.

www.mirkakoubkova.cz - Poslední aktualizace 10. ledna 2024